Arıkbaşı Köyü Eğitim ve Kültür Derneği
arıkbaşı köyü

Haberler & Duyurular

halk oyunları kursu

Arıkbaşı Köyü Derneği'nde halk oyunları eğitimi

Arıkbaşı Köyü Eğitim ve Kültür Derneği bünyesinde; çocuk grubu ve gençlik grubu olmak üzere iki ayrı grupta, halk oyunları konusunda bilgili kişiler tarafından köylülerimize halk oyunları kursu verilecektir ...Devamını oku »

tiyatro kursu

Arıkbaşı Köyü Derneği'nde tiyatro eğitimi

Derneğimiz; her yaş grubundan köylülerimize, tiyatro oyuncusu ve eğitmeni Sayın Yıldız Bektaş yönetiminde dernek binamızda tiyatro eğitimi verecektir. Tiyatro eğitimini tamamlayan köylülerimiz oyunlarını sergileyebilecekler ...Devamını oku »

su ve yol sorununa çözüm görüşmeleri

Köyümüzün su ve yol sorunlarına çözüm görüşmeleri

Dernek Başkanı'mız Sayın Fatoş Doğan, Divriği Kültür Derneği Başkanı Sayın Cafer Çelik ve diğer köy dernekleri başkanları ile birlikte 14-17 Mayıs tarihleri arasında köyümüzün su ve yol sorununa çözüm bulabilmek için yetkililerle ...Devamını oku »

divriği cem evi projesi hayata geçiyor

Divriği Cemevi ve Kültür Merkezi projesi hayata geçiyor

Divriği’de yapılacak olan "Divriği Cemevi ve Kültür Merkezi" projesi kapsamında Divriği Belediye Başkanı Sn. Hakan GÖK, Divriği Kültür Derneği’ne gelerek tüm köy dernek başkan ve yöneticilerinin çağrıldığı bir toplantıda proje kapsamında ...Devamını oku »

sivas katliamı anma töreni

Sivas katliamında yaşamını yitiren 33 aydınımız anıldı

Sivas katliamının 20. yıldönümünde Madımak Oteli’nde yakılarak yaşamını yitiren 33 aydın ve sanatçı törenle anıldı. Sivas’ın hesabının mutlaka sorulacağının vurgulandığı mitingte, AKP’nin "Alevi açılımı" açıklamalarına da tepki vardı ...Devamını oku »

kongre tamamlandı

Arıkbaşı Eğitim ve Kültür Derneği olağanüstü kongresi gerçekleştirildi

Arıkbaşı Eğitim ve Kültür Derneği’nin olağanüstü kongresi 1 Haziran 2013 Cumartesi günü Bağcılar Tabya’da bulunan dernek binamızda gerçekleştirikdi. Kongreye çok sayıda dernek üyesi katıldı. Divan başkanlığını Mehmet Aydın ...Devamını oku »

sadık özgür hastanesi hizmete girdi

Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi hizmete girdi

Türkiye’de 59 yıldır sektörünün lideri olan Kale Endüstri Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Sadık Özgür tarafından, doğup büyüdüğü yer olan Sivas Divriği’de yaptırılan Sadık Özgür Divriği Devlet Hastanesi hizmete açıldı ...Devamını oku »

E-Bülten

Makaleler